|
Композитор Алла Загайкевич представить у Києві нову платівку
У столиці відбудеться концерт-презентація імпровізаційної електроакустичної музики ансамблю САТ та Алли Загайкевич
18 січня 2012, середа
Поширити у Facebook
Мистецька подія відбудеться у столичній галереї АртХол (вул. Фролівська 1/6) в рамка якої і буде репрезентована платівка “Зимовий сат”.
У концерті беруть участь Гітарист Михайло Стрельніков, баянист Олександр Клименко і композиторка Алла Загайкевич, яка гратиме на електроніці.
Творча співпраця САТ і Алли Загайкевич триває з 1994 р., коли композитор написала для музичного колективу твір «Не відриваючись від землі». З того часу САТ і А. Загайкевич неодноразово брали участь в концертах сучасної музики.
Нагадаємо, що на початку минулого 2011 року у лабораторії мистецьких прем єр «Нарсуда» (м. Біла Церква) відбувся електроакустичний перформанс для баяну, гітари, терменвоксу та електроніки «Зимовий САТ» 100% improvised and there are no overdubs of any kind. Платівка “Зимовий сат”, яка буде представлена у найближчу п’ятницю, 20 січня, і є результатом тогорічної зимової зустрічі.
Довідка:
САТ – колектив авангардної, джазової, сучасної академічної, імпровізаційної музики. Ансамбль, який згодом отримав назву САТ, було створено у 1986 році Михайлом Стрельніковим та Олександром Клименком у часи їхнього навчання у Житомирському музичному училищі імені Косенка.
Музиканти САТ одними з перших в Україні почали виконувати імпровізаційну музику на інструментах, що історично входили до так званої “народної” групи.
Про філософію САТ Андрій Карнак сказав: «Періодичне відродження САТ – це сакралізація процесу творчості, матеріалізація з прихованого у матеріальний світ. Матеріалізація ідей, котрі пов’язані з розумінням нас у цьому світі й світу в нас самих. Без перетікання енергій від виконавця до слухача і навпаки, творчість вмирає. САТ – точка в різних контекстах простору. Текст як губка вбирає в себе нову реальність. Зустріч припиняє наш броунівський рух, змінює нас і простір навколо нас».
Алли Загайкевич - композитор, що поєднує роботу в академічну музику та аудіо-візуальні інсталяції.
З середини 90-их років активно пропагує академічну електронну музику в Україні, співпрацює з музикантами експериментальної електронної музики (Nexsound, KVITNU).
З 1997 р. викладає електроакустичну композицію в Національній музичній академії України, є куратором міжнародних проектів електронної музики, «Електроакустика» (з 2003), «ЕМ-візія» (з 2005). головою Асоціації електроакустичної музики при Київській організації СКУ.
Автор: Олександр Пірієв
Виконавці: Алла Загайкевич
Концертна організація: Національний портал академічної музики “Music-review Ukraine”
Концертний зал: Галерея Фонду сприяння розвитку мистецтв
|