Підсумки II міжнародного фестивалю «Музика в старому Львові» | Music-Review Ukraine
Головна
Стаття
Підсумки II міжнародного фестивалю «Музика в старому Львові»
Підсумки II міжнародного фестивалю «Музика в старому Львові»
Міжнародний фестиваль «Музика в старому Львові»
26 серпня 2015, середа
Поширити у Facebook

Спільний міжнародний фестиваль «Музика в старому Львові» та «Музика в старому Кракові» цими вихідними завершить свій фестивальний хід чотирма заключними концертами.

Зокрема, проектами «Анімація у звуках музики» за участю тріо «Флаутандо» (28 серпня, 17:00, Трапезна Домініканського собору), «Молоді таланти» з циклу «Музичні діалоги» за участю дуету із Кракова у складі Кшиштоф Катана (скрипка), Елігіуш Скочиляс (фортепіано) (30 серпня, 15:00, Львівська національна музична академія імені М. Лисенка).

Найочікуванішою подією цьогорічного фестивалю стане приїзд до Львова Маріупольського муніципального камерного оркестру «Ренесанс» під керівництвом головного диригента оркестру Василя Крячка. Приїзд до Львова цього колективу викликає найглибші переживання, адже Маріуполь є найгарячішою точкою України. Бажання оркестру «Ренесанс» бути у Львові на фестивалі з двома концертними програми у рамках всеукраїнського проекту «Єдина Україна: Схід та Захід разом», очевидно, заслуговує підтримки і підтверджує, що складовою фестивалю «Музика в старому Львові» є євроінтеграційні тенденції.

29 серпня у Гарнізонному храмі свв. апп. Петра і Павла відбудеться спільний проект «Ренесансу» з видатною львівською скрипалькою, народною артисткою України Лідією Шутко, і її сином Остапом Шутком. Лідія Шутко була неодноразово головою журі на конкурсі молодих талантів у Маріуполі.

30 серпня оркестр «Ренесанс» виконає поважну місію і разом із засновниками фестивалю «Музика в старому Львові» – оркестром «Віртуози Львова» візьме участь у фінальному гала-концерті цьогорічного фестивалю «Серенади на повітрі», відкривши для Львова нову локацію – площу Музейну біля Домініканського Собору. І це дуже символічно, адже мета фестивалю – пізнання наших історичних пам’яток, зокрема церков, соборів, які мають глибоке історичне надбання. Концерт відбудеться за участю Маріупольського балету. Окрім концертів у Львові, оркестр «Ренесанс» ще матиме концерти у Мукачево, Ужгороді, Моршині.

Підсумовуючи фестиваль «Музика в старому Львові», то цьогоріч він розширив свою біографію присутністю виконавців з Києва, Чернівців, Дніпропетровська, Хмельницького, Маріуполя, Львова та Кракова. Протягом двох тижнів львів'яни мають нагоду у вихідні дні насолоджуватися незвичними атракціями із одночасним виконанням високопрофесійної музики. Фестиваль проходить успішно, і це засвідчено, перш за все, присутністю слухачів на концертах. Як і в минулому році, він є запотребуваний як львівською мистецькою та музичною громадськістю, так і гостями нашого міста.

У цьому році в рамках партнерства фестивалів відбулися чотири цікаві львівські проекти у Кракові, і два вагомі проекти краківських музикантів у Львові.

Зокрема, у Кракові, київські та львівські музиканти представили оперу Дмитра Бортнянського «Сокіл». Окрім цього, на фестивалі у Кракові виступила Львівська хорова капела «Трембіта». Оркестр «Віртуози Львова» представив програму за участю вихованця львівської скрипкової школи Олега Каськіва, а квартет студентів Львівської музичної академії «Леополіс» виступив у проекті «Молоді таланти».

Представляючи Краків, у Львові виступили – Квінтет духових інструментів під орудою професора Марека Млечка. Вже через тиждень напередодні дня Незалежності України відбувся концерт клавесиністки Ельжбети Стефанської. Ті концерти, які відбулися у Кракові у рамках спільного фестивального проекту, засвідчили також речі, пов’язані з присутністю львівських колективів саме у тому форматі, який забажали безпосередньо організатори краківського фестивалю, де фестиваль відбувся вже у 40-й ювілейний раз.
У Львові фестиваль вдруге сформував програму фестивалю так, щоб зацікавити споживача, львів’ян і гостей нашого міста. Зокрема, нагадаємо, що вперше у Львові виступив дует з Чернівців, який став новатором у відкритті нової фестивальної локації – підземелля Преображенської церкви у Львові.

Молодіжний квартет, який день перед своїм концертом у Львові виступив у Кракові, також відкрив у Львові нову локацію – Подвір’я біля Вірменської церкви, яке, як з’ясувалося, цілком придатне для звучання поважної класичної музики і камерного музикування.

Такі відновлені концертні майданчики, як Музей Іоана Георга Пінзеля (костел кларисок), ствердило те, що аура цього приміщення відповідає високим запитам духовності і глибоких почуттів, які присутні у цьому приміщенні. Концерти Ельжбети Стефанської, оркестру «Віртуози Львова» з програмою братів-львів’ян Франца та Карла Доплерів за участю блискучого нашого львівського флейтиста Андрія Карпяка і його вихованки студентки Агнеси Геворкян також засвідчили певні запотребування саме у такому напрямку програм. Так само, як і програма з «Історії королівського Вавелю» за участю солістки Львівської обласної філармонії Наталії Дитюк та органістки Олени Мацелюх.

Якщо говорити про речі, які є дотичними до глибин львівської історії, то варто згадати проект фестивалю із циклу «Музична історія Львова» – «Три Моцарти». На цьому концерті твори львівського Моцарта виконала солістка Дніпропетровської опери Надія Єременко, зокрема, у її виконанні прозвучали шість романсів композитора мовами оригіналу – французькою та німецькою, і в тому є розширення географії фестивалю та історичних надбань нашого міста, долучення до його історії виконавців не тільки з європейських музичних кіл, а також музичних кіл України, зокрема зі Сходу.

Міжнародний фестиваль "Музика в старому Львові"



Концертна організація: Львівська обласна філармонія
Конкурс (фестиваль): Міжнародний фестиваль «Музика в старому Львові»



Інші:

Станція, або розклад бажань: друга прем’єра за тиждень
Проєкт «Спадок» спільно з Музеєм Ханенків представляє альбом романсів на тексти класиків і обробки народних пісень ХХ століття
Королева українського театру. Як Марія Заньковецька "поставила на місце" Росію ще в XIX столітті і відреклася від родини заради сцени
Актор та керівник головного столичного театру звернувся до українців за кордоном
У Києві відбулася світова прем’єра першої опери Бортнянського, яка вважалася втраченою
«Театральна вечірка non stop»
Закарпатський народний хор увійшов у свій 79-й концертний сезон і розпочав підготовку до 80-літнього ювілею
НОВАТОРСЬКА ОПЕРА-КАБАРЕ «ТГШ. ПОДОРОЖ У ЧАСІ»
ДО 100-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ КОРИФЕЯ УКРАЇНСЬКОГО ОПЕРНО-ХОРОВОГО МИСТЕЦТВА ЛЬВА МИКОЛАЙОВИЧА ВЕНЕДИКТОВА (1924 – 2017)
Станіслав Людкевич і Василь Барвінський, які не дали затихнути українській музиці
Духовність Центральної Європи в музиці: від Пендерецького до Пярта
Мистецтво неможливого
Пам’яті тої «Рути»
«Арсенал» Довженка в Берліні: Історія, яка резонує і через століття
Мельпомена Таврії
Зараз 11 наших людей у війську, - очільник Національної оперети Струтинський
Полон в росії замість фестивалю в США: музиканти з миколаївської 36-ї бригади перебувають у неволі
10 мудрих цитат легендарного актора Богдана Ступки про життя, любов та Україну
Ярослав та Інгігерда. Тисячолітня українсько-шведська історія кохання на фестивалі Bouquet Kyiv Stage- 16 серпня
”ВІД СЯНУ до ДОНУ”
Геніальний тенор
Змушували відкопувати тіла вбитих маріупольців: історія музиканта військового оркестру
Ukrainian Freedom Orchestra втретє зазвучить у світі
У музеї на Кіровоградщині діє виставка, присвячена ювілею відомого композитора і диригента
Опера «Тарас Бульба» лютого патріота Миколи Лисенка. Як її подати світові у час війни з росією?
Українсько-польські музичні мости Фонду “Pro Musica Viva”
ОПЕРА В ЕПОХУ ЗЛОДІЙСТВА
ЄВРОБАЧЕННЯ - МУЗИКА І НЕ ТІЛЬКИ
Правила ринку: агент Линів пояснив, чому диригенти виконують твори російських композиторів
В Мюнхені запрошують на «Страту» та «Дванадцяту ніч»
Національна опера України поставить оперу "Конотопська відьма"
Українська опера Chornobyldorf виборола Премію Королівського філармонічного товариства
А ви знали, що Шевченко міг би стати й відомим музикантом?
Премʼєри в імʼя Перемоги
ЛІТЕРАТУРА З МУЗИКИ, МУЗИКА З ЛІТЕРАТУРИ
«Незламні»: музичне послання українців у другу річницю початку повномасштабної війни
«Десять років чекаємо на перемогу»: історія оркестру, який двічі з дому вигнала війна
Найкращий концерт Кіровоградської філармонії - попереду. Він буде присвячений Дню перемоги!
Музичні інструменти змінили на автомати: історії артистів театру Одеси
Оновлений репертуар, літній фестиваль та інтерактивна "Ластівка Щедрика": майбутнє Івано-Франківської філармонії в баченні Володимира Рудницького
      © 2008-2024 Music-review Ukraine






File Attachment Icon
55.jpg