«Bellissimo»: бравіссімо! | Music-Review Ukraine
Головна
Огляд
«Bellissimo»: бравіссімо!
Ігараші Кента
«Bellissimo»: бравіссімо!
28 березня 2017, вівторок
Поширити у Facebook

Інститут мистецтв столичного Університету імені Бориса Грінченка започаткував Всеукраїнський конкурс інструментально-виконавської майстерності «Bellissimo» – для учнів музичних шкіл, студентів педагогічних коледжів та інститутів.

На славний почин з’їхалися понад шістдесят учасників з усієї України.



– ­ Ми за тридцять кілометрів від фронту, але знаємо, що музика переможе війну, – розповідає Марина Яворська, директор Севєродонецького обласного музичного училища імені Сергія Прокоф’єва. – У нас трохи зменшилося студентів, бо чимало жителів міста покинули прифронтову територію. Але на конкурсі наші студенти Володимир Бихун та Ірина Шокотова вибороли перші місця, а Яна Руденко стала призеркою. Наші вихованці і в цих важких умовах успішно навчаються, вступають до музичних академій, консерваторій та інститутів. А нині приглядаємося і до Інституту мистецтв Грінченкового університету…

Зрозуміло, не лише майбутні віртуози із Севєродонецька, а й усі переможці і призери Першого всеукраїнського конкурсу інструментально-виконавської майстерності приглядаються до можливості навчатися в у Грінченковому Інституті мистецтв. Очевидно, і заради цього змагалися в майстерності гри на фортепіано, оркестрових духових і струнних, народних інструментах.

– На пропозицію голови оргкомітету конкурсу, ректора університету, академіка Віктора Огнев`юка один із співорганізаторів цього мистецького змагу «Фонд сприяння розвитку освіти імені Бориса Грінченка» оплатить знижки на навчання у нашому інституті для всіх лауреатів, – ділиться новиною Ганна Кондратенко, заступник директора Інституту мистецтв. – Звісно, якщо вони забажають у нас навчатися. Але знижки відчутні: від 5-ти до 15-ти відсотків. А володар «Гран-прі» матиме 20-тивідсотковий «бонус». Тим часом усі лауреати конкурсу отримують грошові премії та цінні подарунки.

До речі, пам’ятні сувеніри для учасників «Bellissimo» виготовили студенти Інституту мистецтв. Та й переклад для голови журі, відомого австрійського диригента і композитора, професора Віденського університету музики та образотворчого мистецтва Курта Шмідта, теж здійснювали студенти-грінченківці.

– Здивований і вражений, – не приховував своїх почуттів під час нагородження маестро Курт Шмідт. – Я народився в родині, де п’ять поколінь були кларнетистами. А коли слухав колегу Валерію, то здавалося, що знаю її з давнього минулого. Заплющував очі і слухав гру майстра…

А «колега Валерія», Валерія Макарова, – лише старшокласниця спеціалізованої Київської музичної школи імені Миколи Лисенка. Вона виконала на кларнеті «Венеційський карнавал» Бориса Ковача. Для неї, переможниці конкурсу оркестрових духових інструментів, маестро підготував ще й свою нагороду.

– Як керівник щорічного Віденського музичного семінару запрошую тебе взяти в ньому участь. Витрати на двотижневе проживання і проїзд беремо на себе. Тобі лишається дати згоду…

Валерія від несподіванки лише кивнула головою, затуливши долонями очі.

– Треба підтягнути німецьку, – найперше, що сказала вже в залі, ледь оговтавшись від такої щасливої несподіванки. Її на ходу радо привітав Кента Ігараші, теж вихованець школи імені Миколи Лисенка: ішов на сцену отримувати «Гран-прі». Членів журі вразила його майстерна гра на саксофоні.

– Кента виконував популярну сонату «Пухнастий птах» Такаші Йошімітсу. Японська музична традиція йому близька, – розповідає концертмейстер Ольга Кричинська. – Соната складна і для дорослого виконавця, але Кента відмінно впорався.

Коли під час заключного концерту Кента Ігараші ще раз виконував цей твір, я мимоволі озирнувся на голову журі Курта Шмідта. Він слухав і знову з насолодою заплющував очі. Юний музикант уже перемагав на багатьох конкурсах в Україні, тож тепер у нього попереду – міжнародні. Втім організатори «Bellissimo» теж сподіваються незабаром розширити географічні рамки цього конкурсу.

Завідувач кафедри інструментально-виконавської майстерності Інституту мистецтв, директор першого Всеукраїнського конкурсу Олександр Плахотнюк тривалий час товаришує з Куртом Шмідтом. Познайомилися ще тоді, коли пан Олександр працював у Луганську. Віденський професор часто приїздив з концертами у Донбаський край, славетний музичними традиціями. Творча дружба найміцніша. Та й коло друзів з часом розростається. 29 квітня маестро Курт Шмідт разом зі своїм «Віденським Штраус-гала оркестром» дає у столиці концерт «Віденська весна». Міжнародний центр культури і мистецтв, що на алеї Героїв Небесної сотні, збере шанувальників класичної музики. Будуть в залі викладачі та студенти Інституту мистецтв Київського університету мені Бориса Грінченка. І, звісно ж, – учасники та переможці Першого всеукраїнського конкурсу інструментально-виконавської майстерності «Bellissimo».


Виконавці: Кента Ігараші
Джерело: Грінченко інформ



Інші:

«Камінний господар» від Театру Лесі і заньківчан: батл чи суголосся?
«Запорожець за Дунаєм» лунав у Харкові
«Чарівна флейта» в Нюрнберзькій опері: per aspera ad astra, або «здогадайся з трьох разів»
«Музика при свічках»
«Брати» - про родину, кохання і кров
"Стоїмо на сцені на своїй землі" - так називалося дійство, присвячене ювілею франківців
Квітучі мальви та символ української жінки: в одеській Опері показали прем`єру «Наталки Полтавки»  
Враження про бенефіс Алли Сіренко
Магічний світ Баха
Концерт та фотодокументальна виставка: у Житомирі відзначають 110-ту річницю від дня народження Святослава Ріхтера
У Житомирі стартував Міжнародний фестиваль майстрів мистецтв імені Святослава Ріхтера
Острівець позитиву у «Схід Опері»
Гастролі львівських музикантів в Одесі
У Вінницькому храмі відбувся благодійний концерт "Мелодії Шевченкового слова"
Річард Нельсон, Дмитро Богомазов, Раду Поклітару: весняні прем’єри у столичних театрах
Оркестр Одеського оперного театру завершив гастролі у Японії з тріумфом
«Сойка» у червоних тонах
«Любов Данаї» у Баварській опері
В Одесі відбудеться благодійний концерт "Ода стійкості": диригент - діючий штурмовик
Одеська національна опера вперше виступила в Японії
«Макбет» як інтерактивний перформанс
Дух Маріуполя незламний
У Варшаві відбувся концерт Ukrainian Freedom Orchestra до третьої річниці повномасштабного вторгнення росії в Україну
"Ода стійкості" у Запоріжжі: унікальний концерт у нашому місті
У Києві відбулася прем’єра унікальних музичних творів на підтримку 5 штурмової Київської бригади
Концерт-Реквієм у… Харківському метрополітені
У Кропивницькому відбувся вечір пам'яті, приурочений героїчному спротиву України російській агресії
У Миколаєві черговий аншлаг на концерті камерного оркестру Ars-Nova 
«Схід Опера» святкує ювілей
«Цілуй мене, Кет! або Приборкання норовливої» - позитивні емоції гарантовані!
Нова адаптована версія «Паяців» Р.Леонкавалло у Харкові
БАХ / БЕРЕЗОВСЬКИЙ - Українські відкриття з архіву Берлінської співочої академії
Як диригентка Наталія Пономарчук ламає стереотипи через музику та культурну дипломатію
Магія кохання на сцені: у столиці презентували одноактний балет на музику Джорджа Гершвіна
У Дніпрі філармонія реалізувала масштабний проєкт
Три великих «Ш»: миколаївцям зіграли найкращі твори композиторів-романтиків
В Одеській філармонії відбувся перший концерт після ракетного обстрілу
«Open space»: екскурсія для дітей та молоді Полтавщини
ДО ДНЯ ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ КРУТ
Враження про концерт Богдани Півненко у Лондоні
      © 2008-2025 Music-review Ukraine