Спалахнули нові зірочки на музичному небосхилі | Music-Review Ukraine
Головна
Стаття
Спалахнули нові зірочки на музичному небосхилі
Спалахнули нові зірочки на музичному небосхилі
8 квітня 2016, п'ятниця
Поширити у Facebook

Протягом тижня у Запоріжжі в різних куточках міста звучала чарівна класична музика, яку творили юні таланти. Тривав XVI міжнародний конкурс-фестиваль дитячого і юнацького виконавського мистецтва «Акорди Хортиці».
Акорди Хортиці

«АКОРДИ Хортиці» стали одним із найвідоміших в Україні музичних проектів для молоді. Це потужний форум юних виконавців, котрий має великий авторитет серед професійних художніх кіл. У святі музики цього разу взяли участь майже 700 виконавців віком від семи до двадцяти років, які представляли різні куточки України, а також Литву та Японію. Змагання розгорнулось у п’яти номінаціях: соліст з оркестром, соліст-інструменталіст, ансамблі, теорія музики й сольфеджіо, юний концертмейстер.

Виступи учасників відбувалися в обласній філармонії імені М.Глінки, музичному училищі імені П.Майбороди, школі мистецтв № 1, дитячих музичних школах № 1 і № 2. Виступи оцінювало, як завжди, авторитетне журі: професор Національної музичної академії імені П.Чайков­ського, лауреат міжнародних конкурсів, заслужений артист України Юрій Кот (голова журі), віце-президент асоціації Європейських музичних конкурсів для молоді (EMCY), організатор і член журі багатьох міжнародних конкурсів в Європі, Азії, Північній та Південній Америці Юстас Дваріоніс (Литва), відомий віолончеліст, викладач камерної і старовинної музики, професор Вищої школи музики в Женеві й Вищої школи мистецтв у Берні, президент міжнародної благодійної асоціації «Мистецтво без кордонів», лауреат міжнародних конкурсів Денис Северин (Швейцарія), головний диригент і художній керівник Запорізького академічного симфонічного оркестру, народний артист України В’ячеслав Редя та інші провідні педагоги, представники української і світової виконавських шкіл.

За доброю традицією під час відкриття конкурсу-фестивалю відбувся великий концерт в обласній філармонії. На сцені в супроводі симфонічного оркестру виступили члени журі, провідні майстри України й зарубіжних країн. Продемонстрували зразки виконавської майстерності, настроїли юних на серйозний творчий процес. Вони побажали учасникам змагань творчих злетів, запалити нові зірочки на музичному небосхилі. А Денис Северин не лише віртуозно виконав на віолончелі кілька чарівних класичних творів, а ще й подарував музичному училищу імені П.Майбороди й дитячій школі мистецтв № 1 скрипки. Найпалкіше майстрам аплодували юні музиканти.

Під час конкурсу-фестивалю його учасники не лише змагались у виконавській майстерності, а й брали участь у майстер-класах, відвідали цікаві куточки міста на Дніпрі, легендарну Хортицю.

Після завершення конкурсу відбулось урочисте наго­родження його призерів і переможців. Лише тих, хто виборов перші місця, виявилося понад 20 дітей. Зокрема в номінації «соліст з оркестром» переможцями стали Марія Клименко (Іллічівськ), Микола Бурзаниця (Донецька область), Габріела Магальяш (Дніпропетровськ) та Христина Михайличенко (Київ). Їм вручили дипломи, подарунки, заохочувальні призи, почесне право виступити на гала-концерті та представляти Україну на міжнародних конкурсах.

Від членів журі, ряду організацій та облдерж­адміністрації переможці отримали спеціальні іменні призи – грошові премії, цінні подарунки. Гран-прі конкурсу-фестивалю виборола десятирічна піаністка з Києва Христина Михайличенко. Вона ж посіла перші місця в номінаціях соліст-інструменталіст і соліст з оркестром. Заступник міського голови Запоріжжя Анатолій Пустоваров привітав талановиту дівчину і вручив їй премію міськради в сумі 10 тисяч гривень. В свою чергу дипломанти фестивалю подарували викладачам, батькам, усім присутнім у великій залі філармонії чудовий гала-концерт на два відділення.

Безперечно, свято музики, яке організували департамент культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації, управління культури і мистецтв Запорізької міської ради, обласний методичний центр культури і мистецтва, обласна філармонія та обласний благодійний фонд «Акорд» у цей непростий час, засвідчило про високий культурний рівень країни, багатство юних талантів українського мистецтва. За роки існування конкурсу-фестивалю його гостями й учасниками стали понад шість тисяч юних музикантів з Австрії, Білорусі, Вірменії, Грузії, Кореї, Китаю, Росії, Сербії, Чехії, США, Японії, Литви та всіх куточків України.

Особлива роль у проведенні мистецького заходу належить академічному симфонічному оркестру Запорізької обласної філармонії й особисто головному диригенту й художньому керівникові оркестру В’ячеславу Реді. Близько 400 талановитих юних музикантів мали унікальний шанс виступити як солісти з академічним симфонічним оркестром Запорізької обласної філармонії. І цього року ще 24 конкурсанти скористалися такою можливістю.


Автор: Григорій Петраков
Концертна організація: Запорізька обласна філармонія
Конкурс (фестиваль): Міжнародний фестиваль-конкурс дитячого та юнацького виконавського мистецтва "Акорди Хортиці"
Джерело: Рабочая газета



Інші:

Станція, або розклад бажань: друга прем’єра за тиждень
Проєкт «Спадок» спільно з Музеєм Ханенків представляє альбом романсів на тексти класиків і обробки народних пісень ХХ століття
Королева українського театру. Як Марія Заньковецька "поставила на місце" Росію ще в XIX столітті і відреклася від родини заради сцени
Актор та керівник головного столичного театру звернувся до українців за кордоном
У Києві відбулася світова прем’єра першої опери Бортнянського, яка вважалася втраченою
«Театральна вечірка non stop»
Закарпатський народний хор увійшов у свій 79-й концертний сезон і розпочав підготовку до 80-літнього ювілею
НОВАТОРСЬКА ОПЕРА-КАБАРЕ «ТГШ. ПОДОРОЖ У ЧАСІ»
ДО 100-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ КОРИФЕЯ УКРАЇНСЬКОГО ОПЕРНО-ХОРОВОГО МИСТЕЦТВА ЛЬВА МИКОЛАЙОВИЧА ВЕНЕДИКТОВА (1924 – 2017)
Станіслав Людкевич і Василь Барвінський, які не дали затихнути українській музиці
Духовність Центральної Європи в музиці: від Пендерецького до Пярта
Мистецтво неможливого
Пам’яті тої «Рути»
«Арсенал» Довженка в Берліні: Історія, яка резонує і через століття
Мельпомена Таврії
Зараз 11 наших людей у війську, - очільник Національної оперети Струтинський
Полон в росії замість фестивалю в США: музиканти з миколаївської 36-ї бригади перебувають у неволі
10 мудрих цитат легендарного актора Богдана Ступки про життя, любов та Україну
Ярослав та Інгігерда. Тисячолітня українсько-шведська історія кохання на фестивалі Bouquet Kyiv Stage- 16 серпня
”ВІД СЯНУ до ДОНУ”
Геніальний тенор
Змушували відкопувати тіла вбитих маріупольців: історія музиканта військового оркестру
Ukrainian Freedom Orchestra втретє зазвучить у світі
У музеї на Кіровоградщині діє виставка, присвячена ювілею відомого композитора і диригента
Опера «Тарас Бульба» лютого патріота Миколи Лисенка. Як її подати світові у час війни з росією?
Українсько-польські музичні мости Фонду “Pro Musica Viva”
ОПЕРА В ЕПОХУ ЗЛОДІЙСТВА
ЄВРОБАЧЕННЯ - МУЗИКА І НЕ ТІЛЬКИ
Правила ринку: агент Линів пояснив, чому диригенти виконують твори російських композиторів
В Мюнхені запрошують на «Страту» та «Дванадцяту ніч»
Національна опера України поставить оперу "Конотопська відьма"
Українська опера Chornobyldorf виборола Премію Королівського філармонічного товариства
А ви знали, що Шевченко міг би стати й відомим музикантом?
Премʼєри в імʼя Перемоги
ЛІТЕРАТУРА З МУЗИКИ, МУЗИКА З ЛІТЕРАТУРИ
«Незламні»: музичне послання українців у другу річницю початку повномасштабної війни
«Десять років чекаємо на перемогу»: історія оркестру, який двічі з дому вигнала війна
Найкращий концерт Кіровоградської філармонії - попереду. Він буде присвячений Дню перемоги!
Музичні інструменти змінили на автомати: історії артистів театру Одеси
Оновлений репертуар, літній фестиваль та інтерактивна "Ластівка Щедрика": майбутнє Івано-Франківської філармонії в баченні Володимира Рудницького
      © 2008-2024 Music-review Ukraine