|
КОМПОЗИТОР ТИСЯЧІ СТИЛІВ: ТВОРИ ІГОРЯ СТРАВІНСЬКОГО ЗНОВУ ПОВЕРНУТЬСЯ НА ВОЛИНЬ
19 травня 2015, вівторок
Поширити у Facebook
Симфонічний джаз, прем’єра твору Гайдна у Луцьку, композиції часів бароко й сучасності та історія регтайму від київського джазмена: чим дивуватимуть лучан під час фестивалю «Стравінський та Україна», розповіли організатори.
Прес-конференція, присвячена 12-му фестивалю «Стравінський та Україна», відбулася 19 травня у Луцьку.
Як повідомив режисер Волинської обласної філармонії Василь Ворон, фестиваль, що розпочнеться 24 травня, триватиме протягом місяця, а організатори намагалися зробити програму максимально насиченою та різноманітною, аби виділити декілька важливих сегментів у сфері сучасної академічної музики, що будуть цікаві багатьом меломанам.
Цьогоріч зроблять акцент на джазовій музиці та презентують симфонічний джаз у фінальному концерті. Таким чином хочуть розширити аудиторію фестивалю. Він зазначив, що вже не вперше фестиваль підтримує Фонд Ігоря Палиці «Новий Луцьк».
Директор фестивалю, директор Волинської обласної філармонії Сергій Єфіменко розповів,що цей фестиваль буде 12-им. Він нагадав, що у 2005 році, коли фестиваль відновили, його відкривали Київські солісти – найвідоміший камерний ансамбль України, який презентуватиме програму камерної музики від часів бароко до сучасності. Окрім концерту-відкриття у рамках фестивалю передбачено сім заходів. Так, 31 травня у Палаці культури відбудеться концерт духовної музики. Волинський академічний камерний оркестр «Кантабіле» вперше у Луцьку презентує твір «Сім останніх слів Христа» Йозефа Гайдна. Виступ присвятять великому православному святу Трійці.
Виїзд в Устилуг відбудеться 17 червня, де традиційно під час пленеру відзначать день народження композитора. Закриватимуть фестиваль 21 червня найбільшим концертом симфонічного оркестру імені Кароля Намисловського із Замостя (Польща). Це – один із найстаріших в Польщі колективів, який виконуватиме на луцькій сцені, окрім творів Ігоря Стравінського, композиції Бенні Гудмена, який був другом Стравінського (сам композитор часто вдавався до використання елементів джазу в своїй творчості, адже був «композитором тисячі стилів»). Окрім цього, в приміщенні Художнього музею організують вечір регтайму за участю джазмена з Києва Олександра Саратського.
Заступник голови правління Фонду Ігоря Палиці «Новий Луцьк» Ірина Констанкевич зауважила, що Фонд підтримує ідею фестивалю та вважає що такий фестиваль, всупереч суспільним обставинам, повинен продовжуватися. Відтак, Фонд, як інституція, що підтримує все якісне, прогресивне та високопрофесійне, зобов’язаний долучитися до реалізації цього проекту. Вона наголосила, що ім’я Ігоря Стравінського робить волинян причетними до світового контексту, тож не використати його – великий злочин перед сучасниками.
Постать композитора, як і Лесі Українки, проростає корінням з Волині, тож варто утверджувати ім’я Ігоря Стравінського у музичному контексті та поширювати його серед школярів та молоді, щоб його роль у світовій музиці була відома молоді, та бути у мейнстрімі. Ірина Констанкевич запевнила, що Фонд і надалі буде надійним партнером фестивалю, утверджуючи ім’я Ігоря Стравінського у Луцьку, на Волині, в Україні та світі. На її думку, на подібні фестивалі варто передбачати кошти у місцевому бюджеті першочергово, адже елітарні речі, які підносять нас над часом, повинні мати фінансову підтримку.
Василь Ворон висловив сподівання, що ця співпраця у майбутньому стосуватиметься не лише фестивалю, а й виготовлення проектної документації на спорудження філармонії у рамках програми «Волинь-2020».
Насамкінець, Сергій Єфіменко повідомив, що на відвідувачів фестивалю після завершення концерту відкриття чекатиме сюрприз. Таємниці того, у чому саме полягатиме ця громадська акція, що буде корисною для лучан, поки не розкривають.
Колективи: Академічний камерний оркестр "Кантабіле" Волинської обласної філармонії, Національний камерний ансамбль "Київські солісти"
Виконавці: Олександр Саратський
Концертна організація: Волинська обласна філармонія
Конкурс (фестиваль): Музичний фестиваль «Стравінський та Україна»
Джерело: www.volynnews.com
|