Новина |
|
|
|
|
Міжнародний конкурс молодих піаністів пам`яті Володимира Горовиця («Середня група») назвав переможців
5 травня 2016, четвер
Поширити у Facebook
Нагадаємо, це єдиний в Україні конкурс, який з 2004 року є членом Всесвітньої федерації міжнародних музичних конкурсів (WFIMC), яка за своїм статусом дорівнюється до таких організацій як Олімпійський комітет, ФІФА, ЮНЕСКО, ВОЗ
У 2014-2015 роках через політичну ситуацію Конкурс Горовиця двічі переносили. Нині попри складнощі оргкомітет прийняв рішення про проведення ХІ Міжнародного конкурсу молодих піаністів пам`яті Володимира Горовиця ("Горовиць-Дебют", "Молодша" та "Середня" групи), яке було підтримано керівництвом Всесвітньої федерації міжнародних музичних конкурсів – WFIMC. «День» у №75 повідомляв про лауреатів у номінації «Горовиць-Дебют», а 2 травня нагородили музикантів, які змагалися у «Молодшій групі». Вчора члени журі, під головуванням композитора, ректора Київського інституту музики ім. Р. М. Глієра Олександра Злотника, назвали переможців у «Середній групі».
«Золоту медаль» і п‘ять тисяч доларів США отримав учень 11 класу Київської середньої спеціальної музичної школи ім. Лисенка Олексій Канке (клас Наталії Гриднєвої), який у третьому турі фантастично виконав Перший концерт для фортепіано з симфонічним оркестром П. Чайковського.
Символічно, що цей твір був однією з візитівок легендарного Володимир Горовиця і коли лунав цей концерт, то присутнім здавалося, що дух маестро залетів до залу Національної філармонії. До речі, Олексій отримав ще кілька престижних спеціальних призів, зокрема EMCY – контракт на виступи по Україні впродовж 2016-2017 рр., а ще запрошення виступити з сольним концертом у Парижі і як «Кращий киянин» - сертифікат на пошиття сценічного костюму.
- Коли готувався до конкурсу то займався щоденно по 4-5 годин, - розказав «Дню» Олексій КАНКЕ. - Я з родини професійних музикантів і піаністів уже в третьому поколінні. Музику обожнюю з раннього дитинства! Велике дякую хочу сказати своєму педагогу Н. Гриднєвій, яка готувала мене конкурсу (до речі, ця вчителька приймала поздоровлення і за підготовку 15-річного Іллі Овчаренка, який отримав шосте місце на конкурсі – Т. П.). Хоча інколи були періоди коли відчував сильну втому, але відпочину і знову сідаю за рояль. Я мрію стати професійним піаністом. Концерт №1 П. Чайковського я вивчив ще півтора роки тому. Цей твір я обожнюю!
До речі, вже другий раз граю його на конкурсах. Час від часу повторюю, аби не забувати. Я вже маю невеликий досвід музичних змагань. Виступав на конкурсах у Німеччині, Польщі, Росії, Україні. На Конкурсі В.Горовиця приймаю участь удруге (у «Молодшій групі» теж виступав) , а зараз уже доріс до «Середньої групи». Нині виконував у двох турах Сонати Скарлатті і Гайдна, «Великі етюди за Паганіні» Ліста, Прелюдію Баха, Токату Скорика, етюд Прокоф‘єва, а у третьому турі Перший концерт Чайковського.
У минулому році приймав участь на VI Міжнародному конкурсі пам‘яті ім. Е.Гілєльса в Одесі і там було важче бо треба було грати не півгодини, як на змаганні у Києві, а цілу годину і це не просто. Дома виступати легше і сцена Філармонії для мене знайома бо вже разів із десять мав щастя грати у цьому залі з прекрасною акустикою. Я вперше вийшов на сцену у 10 років і саме тоді відчув, що хочу стати класним музикантом.
- Я щасливий, що майже два тижні слухав талановитих молодих виконавців, спілкувався з колегами. Ми з членами журі дуже злагоджено працювали, - підкреслив О. ЗЛОТНИК. - Це були дні наповнені світлом музики. Хочу подякувати всім, хто долучився до організації цього творчого змагання і попри непрості часи конкурс відбувся. У «Середній групі» свою майстерність продемонстрували 13 учасників із України, Сербії, Італії, Китаю, Ізраїлю, Австрії, Болгарії та Німеччини. У третьому турі з симфонічним оркестром виступили шість конкурсантів і всі вони були дійсно кращі з кращих!
Тішить, що українська фортепіанна школа не тільки прекрасно себе показала, а й розширилася географія учасників. Вперше цьогоріч спробували свої сили молоді таланти із Боярки, Яготина, Комунарська, Сєверодонецька та інших районних міст. А це говорить про те, що вчителі прекрасно працюють у звичайних музичних школах. Бажаю всім конкурсантам успіхів і впевнений, що їхні імена ми ще не раз почуємо.
Маріанна КОПИЦЯ, музикознавець, професор НМАУ:
- Ми з великим напруженням і переживанням чекати на Конкурс В. Горовиця бо через події на Майдані, анексію Криму і війну на сході нашій державі було не до музичних баталій. Два роки конкурс не проводився і навіть стояла питання бути йому чи не бути.
Ми могли втратити це міжнародний бренд. Нагадаю, що Конкурс молодих піаністів пам`яті Володимира Горовиця - це єдиний в Україні конкурс, який є членом Всесвітньої федерації міжнародних музичних конкурсів (WFIMC), а це дуже престижно. Це творче змагання дає можливість нам бути причетними до музичного світового процесу. Дуже добре, що конкурс відбувся, що до нас приїхали талановиті піаністи з різних країн світу, що достойно була представлена українська фортепіанна школа.
Я безмежно щаслива, що конкурс продовжує своє життя, і ця «дитинка», яка народилася завдяки титанічній праці організаторів, зокрема ініціаторів - Івану Карабицю і Юрію Зільберману, запалює нові музичні зірочки. Згадую перші змагання – такі яскраві, красиві, коли зал Філармонії був заповнений вщент! Скільки нових імен засяяли саме на Конкурсі В. Горовиця… Прекрасно, що традиції продовжуються.
Мені приємно, що нині в Артемівську (Бахмут) проходив скромніший не міжнародний, а всеукраїнський, VIII Відкритий конкурс української фортепіанної музики ім. І. Карабиця (у 1959–1963 рр. композитор навчався в Артемівському музичному училищі, що нині носить ім'я Івана Карабиця - Т.П.), який відбувся на Донеччині де народився відомий композитор. Попри труднощі конкурс пройшов завдяки Інтернету, залучивши до співпраці прекрасну судейську команду і зараз там підбиваються підсумки. Дай Боже конкурсам В.Горовиця та І. Карабиця довго жити, відкривати імена талановитих музикантів, міцно ставати на ноги, а ще процвітання нашій державі і щоб скоріше мир прийшов в Україну.
Автор: Тетяна Поліщук
Концертна організація: Національна філармонія України
Концертний зал: Колонний зал ім. М.В. Лисенка Національної філармонії України
Навчальний заклад: Київський інститут музики імені Р. М. Глієра
Конкурс (фестиваль): Міжнародний конкурс молодих піаністів пам'яті Володимира Горовиця
Джерело: Газета «День»
|