|
Романтик фортепіано
У Національній філармонії з сольним концертом виступив піаніст Дмитро Онищенко
26 листопада 2013, вівторок
Поширити у Facebook
Цьогоріч Національна філармонія України святкує свій 150-й концертний сезон. А імена музикантів, які прикрашають кращі музичні сцени Світу, серед який багато і наших співвітчизників, незмінно, стають окрасою концертів головної класичної зали нашої Держави.
Після тріумфального виступу у Києві у вересні на Міжнародному фестивалі “Дні музики Мирослава Скорика” молодий піаніст, лауреат Міжнародного конкурсу імені П. Чайковського Дмитро Онищенко представив столичному слухачеві програму, яка складалася з творів двох видатних композиторів: Франца Шуберта, який відкрив епоху романтизму в музиці, та Сергія Рахманінова, який певною мірою завершує її.
Формат концерту мав цікаву концепцію: обидва відділення починалися з Шести музичних моментів , які підкреслювали зв'язок між композиторами. Адже Ф. Шуберт став винахідником цього музичного жанру, а С. Рахманінов перейняв його естафету. В той же час, протягом шістдесяти восьми років між датами написання творів, у жанрі Музичного моменту твори практично не створювалися.
Крім Музичних моментів у концерті прозвучали твори великої форми в яких в повній мірі розкрився потенціал молодого піаніста. Окрім знаменитої Сонати Сі-бемоль мажор Ф. Шуберта, важливо окремо відзначити Варіації на тему Кореллі С. Рахманінова. Дмитру Онищенко з неперевершеною легкістю вдавалося змінювати технічні частини з послідовними над емоційними за почуттями варіаціями, що поступово перетворилися у єдине ціле – духовно охоплену Музику.
Цікаво, що з історичної сторони ці два монументальні твори об'єднує також те, що обидва полотна є останніми творами композиторів для сольного фортепіано. Але якщо Ф. Шуберту після створення його сонати залишалося жити рівно два місяця, то С. Рахманинову – майже дванадцять років.
Загально ідейними для концерту стали і символічні дати життя композиторів. Так в цю середу виповнилося 185 років з дня смерті Ф. Шуберта. Що стосується С. Рахманінова, то у 2013-му році виповнюється 140 років з дня його народження та 70 років з дня смерті.
Без сумніву, що вже зараз можна констатувати, що Дмитро Онищенко, не дивлячись на достатньо молодий вік, через глибоке осмислення творів, концептуальність і ідейність програм концертів є один з найяскравіших представників молодої генерації виконавців
Автор: Редакція
Фото: Сергій Пірієв
Виконавці: Дмитро Онищенко
Концертна організація: Національна філармонія України
Концертний зал: Колонний зал ім. М.В. Лисенка Національної філармонії України
Фотоальбом:
|