"Малі міста - великі враження" дадуть старт іншим масштабним проектам - куратор | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Скорик Мирослав Михайлович
"Малі міста - великі враження" дадуть старт іншим масштабним проектам - куратор
31 березня 2018, субота
Поширити у Facebook

Вісім стартапів проекту "Малі міста - великі враження", крім того, що сприятимуть розвитку території і туризму, дадуть старт масштабним культурним заходам. 

Про це розповіла у четвер на брифінгу в Укрінформі куратор проекту, директор Українського центру культурних досліджень Ірина Френкель.



"На закритті фестивалю "Чайковський Fest" (у Тростянці 25-27 травня) буде презентовано виставу "Мазепа". І ми зайвий раз доведемо, що Чайковський має український період творчості, і навіть не один, всім відомі періоди творчості у Браїлові, а зараз ми відкрили для себе Тростянець, де він створив увертюру "Гроза", і саме нею ми відкриємо цей фестиваль.
Дуже важливо, що в рамках фестивалю відбудеться конкурс молодих виконавців з трьох фахів  - струнні інструменти, фортепіано і вокал. Головою журі дав згоду бути народний артист України Мирослав Скорик", - зазначила Френкель.

Щодо Чугуєва, де відбудеться Міжнародний Рєпінський пленер (15 липня - 5 серпня), де є будинок, в якому народився художник, і картинна галерея з оригінальними його роботами, то тут зберуть велику кількість художників. 

"Ми встановимо рекорд України, зберемо найбільшу кількість картин в Україні в одному місці і найбільшу кількість художників саме після закінчення проекту 5 серпня. Місто Чугуїв має перетворитися на столицю живопису в Україні, а ім'я Рєпіна - позиціонуватися як ім'я великого українського художника", - підкреслила куратор.  

За її словами, на Фестивалі молодих сучасних театрів у місті Гадяч (14-15 вересня), де мати Лесі Українки створила український дитячий театр і писала п'єси для дітей, буде створено публічні простори, пов'язані з героями Олени Пчілки. Також обговорюється можливість встановлення просторової інсталяції "Маска Мельпомени".

"У Тульчині відбудеться відкриття "Леонтович арт кварталу" (15 квітня - 8 червня) із встановленням просторової інсталяції "Мелодія Щедрик". В цьому місті в свої останні роки творив композитор, тут він створив свою останню обробку "Щедрика", відому в усьому світі. Є ідея зробити акцію Меридіан "Щедрик" - зі сходу на захід нашої країни, щоб об'єднати її за допомогою музики. Це є дуже важливим політичним завданням, тому що ми говоримо про створення єдиного культурного простору країни. Місто буде перетворено на суцільну картинну галерею. Це проект не одного дня і року. Це тільки початок, коли буде облаштований один квартал, але все місто має перетворитися в туристично привабливий об'єкт", - сказала Френкель. 

 Щодо міста Славутич (проект "Фестиваль "86" - Славутич", 9-13 травня), яке пов'язане з Чорнобильською катастрофою, то Фестиваль кіно та урбаністики "86", за словами куратора,  дуже важливий в плані того, як змінюється контент міста з негативним іміджем і яким чином воно може популяризуватись. 

"Ми маємо говорити про капіталізацію зон відчуження, тому що це теж туристичні об'єкти. І ми пам'ятаємо, що Славутич будували представники 15 республік, і є квартали кожної з них, які збереглися до сьогодні. Молода професійна команда працює з цим проектом, має на меті повністю змінити ставлення до міста і підвищити його туристичну привабливість", - зазначила вона.

Місто Острог - студентська столиця, і проект "Культурний барбакан" (з 16 вересня) має стартувати великим музично-історичним дійством - від бароко до року. 

"Це буде цікавий музичний марафон. А потім проект працюватиме до Різдва і далі. Цей культурний простір стане ефективним для молоді, яка знайде можливості вільного творчого самовираження", - підкреслила Френкель.  

А фестиваль "Дунайські гостини" у Вилкові буде відбуватися три дні - 1-3 червня, там буде присутній етнічний компонент. Гастрономічний кластер має перетворитися на креативний бізнес і сприяти розвитку цієї території, яка є нашою Венецію, гарним природним об'єктом, переконана куратор.

Вона додала, що у червні-вересні відбудеться "Культурний хакатон" у Шарівці на Харківщині, де на базі палацо-паркового комплексу "Садиба" та ландшафтного парку буде відкрито нові туристичні маршрути. Проект передбачає, серед іншого, порятунок пам'ятки архітектури  національного значення другої половини ХV ст. -  початку ХVІ ст. - Татарської надбрамної вежі. 


Діячі мистецтв: Мирослав Скорик
Конкурс (фестиваль): Фестиваль музики П.І. Чайковського "Чайковский Fest"
Джерело: Укрінформ



Інші:

Тиждень музичної терапії у Львівському органному залі
Ростислав Карандєєв став новим керманичем «Дніпро Опера»
Благодійний концерт «НАДІЯ МИРУ»
Згадаємо Ярослава Верховинця
«Кращі мюзикли»
«Золотий обруч» повертається на сцену
Стали відомі імена переможців Відкритого обласного фестивалю - конкурсу виконавців на народних інструментах "Конотопська розсипуха"
Театральний квітень: які вистави покажуть у столиці
Пам’яті Шептицького: у Львівській філармонії представлять унікальну виставу
«Дударик» запрошує львівʼян на пісенні, любовні й жартівливі вечорниці
Шляхетний вечір в Одеській опері
Вокальний майстер-клас Зоряни Кушплер у Львові | 25–31 травня 2025
Львівська національна філармонія
Українські квінтети прозвучать в Івано-Франківську
Філармонійний квітень запрошує у музичну подорож країнами світу
Чим порадує шанувальників високого мистецтва Національна опера України у квітні?
На фронті загинув художник з освітлення Рівненської філармонії Всеволод Шабадах
Оголосили лауреатів премії імені Лисенка: кого нагородили та чому не вручать нагороду за композиторську діяльність
Квітень в Львівському органному залі
Про відзначення державними нагородами України з нагоди Міжнародного дня театру
9 театральних постанов, які можна відвідати в День театру 27 березня в Києві, Одесі, Чернігові, Дніпрі та Львові
"Виставка до 70-річчя Ігоря Білозіра: «Мистецьке коло» у Львівській філармонії"
Розмаїття Баха, усміхнений Моцарт та діалог української і французької музики
У Швеції відбувся унікальний концерт «Бароко в жовто-блакитних тонах – шведсько-українське музичне переплетення»
Квітневі події у Музеї Соломії Крушельницької та Станіслава Людкевича
Заявники, що пройшли технічний відбір Фестивалю-Премії «ГРА»-2025
Харківський університет мистецтв завдяки донатам придбав орган
Зустрічайте 4 переможниць конкурсу Повний Короткий!
На війні загинув колишній музикант симфонічного оркестру Запорізької обласної філармонії Богдан Немцов
Ювілей Івана Козловського
Згадуємо Анатолія Авдієвського
«Святкова Академія»
Одесити вирушають на гастролі до Нідерландів і Бельгії
«Пахіта» – нова версія у «Схід Опері»
«БАХ Маратон»
Фестиваль до 110-го ювілею Святослава Ріхтера
Гранд тур оркестру INSO-Lviv у Нідерландах
Три блискучі концерти березня у Львівському органному залі – обирайте свій або приходьте слухати всі
До Рівного завітає Віктор Плоскіна
“Колискова для солдата”
      © 2008-2025 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
24.jpg