Nova Opera презентує проєкт “ЛІНІЇ” | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Nova Opera презентує проєкт “ЛІНІЇ”
Ланюк Юрій
Nova Opera презентує проєкт “ЛІНІЇ”

Музика, народжена з військової поезії Мирослава Ланюка

17 грудня 2025, середа
Поширити у Facebook

 “ЛІНІЇ” – це музична рефлексія на досвід війни й водночас спроба зафіксувати пам’ять про героїзм українців, що борються за свободу.

В основі проєкту лежить поезія Мирослава Лаюка, написана впродовж 2014–2025 років – слова, народжені у темряві війни, у світлі надії, у моменти втрат і перемог. Ці тексти стають матеріалом для вокально-симфонічних композицій, де кожна нота і кожен рядок перетворюються на живий документ епохи.
 
“ЛІНІЇ” прагнуть стати дзеркалом суспільства, що існує у розломі між минулим і майбутнім, між втратами й надією, між болем і силою продовжувати жити. Тут музика постає не лише як естетичний досвід, а як засіб осмислення реальності, де війна увійшла в кожен дім.
 
Проєкт “ЛІНІЇ” також продовжує експериментальну традицію Nova Opera. Унікальною рисою є концепція паралельних ліній у партитурі та поезії – виконавці діляться на групи, і кожна частина виконує власну музичну лінію, розповідає свою музичну історію. Вони існують паралельно, але водночас гармонійно поєднуються, створюючи багатошаровий звуковий простір.

Слухач може сам обирати – чути їх одночасно чи зосередитися на одній лінії, проживаючи різні перспективи й емоції.

 
Це метафора життя в Україні сьогодні: паралельні світи співіснують поруч – фронт і тил, відвага і байдужість, жертва і втеча. “ЛІНІЇ” стають спробою знайти точки дотику між цими різними досвідами, зшити розірване суспільство звуком, показати, що навіть у хаосі можна знайти гармонію, а мистецтво здатне стати шляхом до взаєморозуміння і єдності.
 

Проєкт реалізовано за підтримки Українського культурного фонду.

***
 Формація Nova Opera – група українських артистів, заснована 2014 року, метою якої є пошук нових шляхів розвитку музичного театру. Музиканти створюють нові синтетичні жанри та експериментують із нетиповою музикою та сценічними виступами. Музична мова виступів не має естетичних меж і вільно поєднує авангард і рок, григоріанський хор і тріп-хоп, нові барокові та народні імпровізації. Їхні вистави отримали низку нагород і виконувалися на сценічних майданчиках Європи та США.






Композитор:Юрій Ланюк



Інші:

Прем'єра "Фауста" у Львівській опері: легендарна історія в сучасному прочитанні
У Києві покажуть оперні хіти з Дніпра, Одеси та Львова: програма виступів у червні
В Італійському дворику філармонії відбудеться концерт симфонічної музики
Гастролі  «OPERA DNIPRO» у Києві
У Києві започатковують щотижневі концерти карильйонної музики
Хор "Гомін" вирушає у новий всеукраїнський тур
Червень в Львівському Органному: 59 подій для вашого літа
Розпочніть літо з музики, екскурсій та особливих подій у Музеї Соломії Крушельницької
«Катерина» - резонансна опера Олександра Родіна буде показана у Києві
У Києві покажуть концертну версію опери «Матері Херсона» Максима Коломійця на замовлення Метрополітен-опери та Польської національної опери
Червень у Національній опері України
Дайджест подій на червень в Національній філармонії України
150 років, як у Чернівцях розпочалося будівництво музичного палацу: як відзначатимуть
У Львівській філармонії розпочинається 45 міжнародний фестиваль «Віртуози» 2026: минуле, яке має майбутнє
Оголошено лавреатів ХХІ Конкурсу молодих акторів імені Івана Франка
У період з 23 по 31 травня в Києві проходитиме щорічний фестиваль сучасної класичної музики "Київські музичні прем’єри 2026"
У Чернівцях відбудеться обласне свято духової музики «Буковинська фанфара – 2026»
18 концертів і понад 6 мільйонів гривень для ЗСУ: хор "Гомін" завершив тур Північною Америкою
Перша вистава, яку театр представить у новому статусі
У Києві вперше презентують оперу "Матері Херсона" про викрадення росією українських дітей
Балет про Малевича та "Жізель": у Нацопері анонсували прем'єру
XVI Міжнародний фестиваль інструментальної музики "Сонячні кларнети 2026": 11-13 травня у Житомирі
Оперна студія НМАУ
Атака на Дніпро побила вікна в театрі опери та балету
Свій 90-річний ювілей відзначає Володимир Анатолійович Лукашев
Молоді актори на сцені
«ВІРТУОЗИ 45»
«Русалонька»
Заплануйте травень у музеях Крушельницької та Людкевича
Проєкт Crossing Oxus / «Пересікаючи Окс» представлять на Cannes Docs 2026
Харківська філармонія привітала з ювілеєм живу легенду Григорія Грумберга
"Незламні 2026": Ukrainian Freedom Orchestra проведе п'ятий міжнародний тур на підтримку України
У Дніпрі пенсіонерів навчають грі на музичних інструментах і вокалу
«Нерадянська» українська радянська музика. У Києві представлять книгу про життя композитора Бориса Лятошинського
Президент України Володимир Зеленський призначив гранти молодим діячам мистецтва
В Національній філармонії України триває міжнародний інклюзивний проєкт «Безбарʼєрні вікенди у філармонії: долаємо стереотипи»
У Запоріжжі відбувся відкритий конкурс юних піаністів Piano Time by C. Bechstein
Неповторний Микола Кондратюк! Пам’ятаємо!
Богдана Фроляк іменинниця!
У Львові 21 червня відбудеться "Свято музики", організатори планують зібрати кошти на дрони для ЗСУ
      © 2008-2026 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
1.jpg