“Камерата 30! Присвята Валерію Матюхіну” | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
“Камерата 30! Присвята Валерію Матюхіну”
Півненко Богдана
Національний ансамбль солістів
Сіренко Володимир
Матвієнко Ніна Митрофанівна
Матюхін Валерій Олександрович
Сильвестров Валентин Васильович
Станкович Євген Федорович
“Камерата 30! Присвята Валерію Матюхіну”
20 серпня в “Саду” - фестиваль Kyiv Stage
18 серпня 2023, п'ятниця
Поширити у Facebook

20 серпня в “Саду” закриватиме фестиваль високого мистецтва Bouquet Kyiv Stage Національний ансамбль солістів «Київська камерата» за участі Ніни Матвієнко

Концерт Національного ансамблю солістів «Київська камерата» відбудеться на фестивалі на Bouquet Kyiv Stage наступного дня після офіційної ювілейної дати (19 серпня) створення цього відомого колективу.

До свого 30-річчя ансамбль солістів прийшов відомим іменним брендом та «в оточенні» яскравих епітетів, як то: унікальний колектив, музичний поліглот, першокласний камерний оркестр, жива історія сучасної музики…


На жаль, цього ювілейного року не стало засновника і багаторічного керівника «Київської камерати» – Валерія Матюхіна. Сьогодні ж його очолила – відома скрипалька Богдана Півненко, яка не тільки плідно співпрацювала з легендарним колективом, але й завжди поділяла погляди його фундатора на місію «Київської камерати»: «пропаганда музики українських композиторів і репрезентація їх творчості за кордоном».  


Відданий своїй справі до останнього подиху, Валерій Матюхін – був музикантом-просвітником, невтомним шукачем нового і першовідкривачем найцікавіших зразків української музики. Його творче кредо перегукується із позиціюванням Bouquet Kyiv Stage, який свою місію вбачає у просуванні високої української культури та українських митців, які мають посісти гідне місце як у своїй країні, так і у світі.


Під керівництвом диригента Володимира Сіренка, – «Київська камерата» у заключному концерті презентує шанувальникам інтелектуального академічного мистецтва найулюбленіші твори її незмінного куратора, які входять до розряду топових у репертуарі оркестру та є одними з найкращих зразків української сучасної музичної класики. 


У різноманітній програмі будуть представлені твори близьких друзів Валерія Матюхіна, з якими його пов'язувала багаторічна людська та творча дружба і які написали для колективу чимало камерних творів – Олега Ківи, Євгена Станковича, Валентина Сильвестрова, Володимира Зубицького.


У виконанні Ніни Матвієнко прозвучить третя частина «Той сад» з емоційно-щемливої камерної кантати №3 Олега Ківи на вірші Павла Тичини. А за контрастом – яскраві, соковиті, колоритні обробки народних пісень Ганни Гаврилець – «Засвічу свічу», «Гой, питалася княжа корона», «Ой, до бору стежечка». 


Звучатиме й важлива, знакова для ансамблю, – Третя камерна симфонія для флейти та струнних Євгена Станковича (соліст Дмитро Кузьмін). Вона вважається шедевром українсько сучасної класики, адже була визнана Міжнародною трибуною композиторів при ЮНЕСКО – одною із десяти найкращих симфоній у 1985 році.


Запальний, блискучий Концерт для скрипки з оркестром маестро Володимира Зубицького, який цього року відзначає свій 70-річний ювілей, – прозвучить у виконанні віртуозної скрипальки, народної артистки України Богдани Півненко.

Також у концерті прозвучать: колоритний Concerto-Rutheno для фортепіано і камерного оркестру (соліст Дмитро Таванець) Олександра Козаренка, який цього року також раптово пішов з життя й, пронизаний яскравими музичними образами концерт для скрипки і камерного оркестру «Пори року» Золтана Алмаші, у якому композитор черпав натхнення в музиці Вівальді та Пьяццолли (солістка Богдана Півненко).

Відтінить все це багатобарвне емоційно-жанрове різноманіття – ефірно-тендітний «Вісник» Валентина Сильвестрова, який, як і кантата Ківи та симфонія Станковича, став топовим хітом у репертуарі «Київської камерати».  Валерій Матюхін був і залишиться в історії музичної культури нашої країни – уособленням цілої епохи. Тож, цей концерт – данина пам'яті головному натхненнику «Київської камерати», який не дожив до святкування ювілею свого колективу, а також потужний та символічний за своїми світоглядними акцентами і сенсами – фінальний акорд фестивального марафону.


ПРОГРАМА:
Євген Станкович Камерна симфонія N3 для флейти і струннихОлег Кива “Той сад” з камерної симфонії №3 Ганна Гаврилець Обробки українських пісень "Засвічу свічу", "Гой питалася княжа корона", "Ой до бору стежечка"Золтан Алмаші Пори року для скрипки з оркестром Валентин Сильвестров Тиха музика для струннихОлександр Козаренко Concerto-Rutheno для фортепіано з оркестром Володимир Зубицький Концерт N1 для скрипки з оркестром, 3-4 частини


ВИКОНУЮТЬ:
Національний ансамбль солістів «Київська камерата»
Солісти: Ніна Матвієнко (голос), Богдана Півненко (скрипка), Дмитро Таванець (фортепіано), Дмитро Кузьмін (флейта).

Диригент - Володимир Сіренко

Національний ансамбль солістів «Київська камерата» взяв участь у минулорічному фсестивалі Bouquet Kyiv Stage. Разом із Богданою Півненко, яка вже багато років є серцем ансамблю та віднедавна в.о. Генерального директора-художнього керівника “Київської камерати”, колектив активно пропагує новітню українську музику у світі. 


Національний ансамбль солістів «Київська камерата» є активним виконавцем камерної музики різних стилів та напрямів від музики раннього бароко до авангардних досягнень сучасних композиторів. Колектив провадить активну гастрольну діяльність, успішно виступаючи з цікавими концертними програмами на Україні, а також далеко за її межами, а саме в Нідерландах, США, Італії, КНР, Австрії, Німеччині, Франції, Вірменії, Хорватії, Грузії та ін.В Україні цей колектив відомий як невтомний пропагандист, перший виконавець та неперевершений інтерпретатор творів українських сучасних композиторів - В.Сильвестрова, Є.Станковича, І.Карабиця, М. Скорика, О. Ківи, Л.Колодуба, В.Зубицького, В. Губаренка, Ю. Іщенка, Л. Грабовського та багатьох інших, завдяки творчості яких Україну сьогодні як надалі більше починають пізнавати в світі. 



Колективи: Національний ансамбль солістів "Київська камерата"
Виконавці: Богдана Півненко
Диригенти: Володимир Сіренко
Композитори:Валентин Сильвестров, Євген Станкович
Діячі мистецтв: Ніна Матвієнко, Валерій Матюхін



Інші:

В сховищі Одеської опери готують прем'єру
Харків'ян кличуть пограти на цимбалах, що пережили "прильоти"
Вчать вокалу і грі на інструментах: у Дніпрі відкрилася релокована музична школа з Покровська
Музикант Львівської філармонії, що постраждав на війні, знову зможе грати
В Ужгороді лунатиме "Музика миру"
Бетховен | Шуберт. Симфонія № 6
До 1000-го дня повномасштабного вторгнення рф
Kyiv Baroque Fest – 2024
У Львівському органному залі вперше українською зазвучить найвідоміша англійська опера
У Рівному виступить легендарний британський диригент Стівен Еллері
В Одеському оперному театрі прем'єра шевченківської кантати-симфонії "Кавказ"
23 листопада у Києві вперше прозвучить на День пам’яті жертв голодоморів знаменита сюїта «Червона скрипка» під батутою Кері-Лінн Вілсон
Кульмінація театрального року: Фестиваль-Премія «GRA» назве найкращих
Триває підготовка до прем’єри «Молочайник»
“Дідона та Еней” зазвучить українською у Львівському органному залі
ПРЕМʼЄРА етноісторичного перформансу «Сила нації»
Прем'єра балету «Аліса в Задзеркаллі» в листопаді
Національний цирк України розпочав гастрольний тур Францією з різдвяною програмою «LE MIRACLE DE NOEL»
Національний симфонічний оркестр України під орудою маестро Володимира Сіренка, – відправляється у велике європейське гастрольне турне: 5 країн | 17 міст | 18 концертів
Зеленський нагородив українських митців у День працівників культури
Презентація альбому «Спадок»
11 листопада філармонія запрошує здійснити занурення у польську музику ХХ століття в День Незалежності Польщі
ІГРИ МУЗИКИ
У Києві відбудеться Kyiv Baroque Fest - 2024
Про перший в Україні віртуальний музей оперного театру
Стали відомі переможці мистецької премії імені Богдана Хмельницького 2024 року
Закарпатська обласна філармонія запрошує на концерт Академічного камерного оркестру
Конкурс на здобуття премії імені Л. М. Ревуцького у 2025 році
У Києві відбудеться прем'єра віднайденої опери “Креонт” Бортнянського
У Варшаві вже 2025 року планують зіграти уривки з опери, яку український композитор пише для "Метрополітен-опери"
“Арнольд Шенберґ. Той, хто змінив музику”
14 листопада в Миколаєві відбудеться прем’єра Херсонського театру Куліша «Молочайник»
ІІІ Всеукраїнський конкурс хорових диригентів імені Дмитра Загрецького
У Нью-Йорку знайшли раніше невідомий вальс Шопена
Шевченківська премія-2025: оприлюднили перелік претендентів
Урочистий концерт з нагоди відкриття Органного залу – подія де перетинаються історії, традиції та сучасність
3 листопада Оркестр Саксофонів гратиме на честь винахідника саксофонів Адольфа Сакса
У Львові в музеї Соломії Крушельницької та Станіслава Людкевича: листопад, сповнений культурних подій
Українська скрипалька зі світовим ім’ям Віра Жук виступить у Львові з премʼєрною програмою!
Гастрольний листопад Одеської опери
      © 2008-2024 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
103.jpg